Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żagań - wypadek na ulicy Keplera

 
W trakcie trwania JARMARKU MICHAŁA, w dniu 17 września 2011 roku, na skrzyżowaniu ulic Keplera oraz Długiej w Żaganiu, odbyły się międzynarodowe ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem „WYPADEK 2011". Tematem ćwiczeń był wypadek masowy z udziałem samochodów osobowych oraz autobusu. W trakcie ćwiczeń obserwować można było współpracę i działanie jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Miejskiej oraz jednostek ratowniczych straży pożarnej z Niemiec. W ćwiczeniach brało udział 45 ratowników Straży Pożarnej z Polski i z Niemiec, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Straż Miejska, 12 samochodów pożarniczych, 2 karetki ratownicze, samochody patrolowe Policji, Inspekcji Ruchu Drogowego, Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu 5 ciężko rannych osób uwięzionych w samochodach osobowych, ewakuacji 10 pasażerów autobusu oraz udzieleniu im pomocy medycznej. Ćwiczenia były kolejnym etapem projektu RATOWNICY PONAD GRANICAMI, realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Polska-Saksonia 2007-2013.

 


slawoj76
 
Data pliku video: 2011-10-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola