Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POLICJANCI Z ŻAGANIA W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

Data publikacji: 2017-07-25, Data modyfikacji: 2017-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 
POLICJANCI Z ŻAGANIA W 15 MINUT ODNALEŹLI 6-LETNIEGO CHŁOPCA

W zaledwie kwadrans od zgłoszenia żagańscy policjanci odnaleźli 6-latka, który będąc z rodziną na zakupach w centrum miasta oddalił się od mamy. Chłopiec sam przeszedł kilkoma ulicami Żagania w kierunku swojego domu. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, a dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu w środę (19 lipca) otrzymał w godzinach popołudniowych zgłoszenie o zaginięciu 6-letniego dziecka. Z relacji kobiety która zadzwoniła na Policję wynikało, że na placu Słowiańskim w Żaganiu, na skwerze, przy stojącym tam pomniku zostawiła na chwilę swojego syna i weszła do pobliskiego sklepu. Gdy wyszła, dziecka już nie było. Dyżurny natychmiast przekazał patrolom policyjnym będącym w służbie rysopis chłopca i informacje o tym jak był ubrany. Jeden z patroli pojechał w rejon miejsca zamieszkania chłopca. Policjanci – sierż. szt. Wiesław Sikora i sierż. szt. Maciej Jankiewicz – dojeżdżając do tego miejsca zauważyli biegającego chłopca, odpowiadającego rysopisowi zaginionego dziecka. 6-latek powiedział policjantom, jak ma na imię i potwierdził, że sam szedł do domu, bo znudziło go czekanie na mamę. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę rodzica.

Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić wakacje, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.

 • Pamiętajmy, że dziecko, które nie ma ukończonych 7 lat, samo nie może poruszać się po drodze publicznej. Małe dzieci nie potrafią właściwie ocenić zagrożenia i wystarczy chwila nieuwagi dorosłych opiekunów, aby dziecko uległo wypadkowi. Każdego lata podczas rolniczych prac polowych odnotowywane są wypadki, których ofiarami stają się dzieci i młodzież. Dlatego rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

 • Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i narzędzi. Pamiętajmy, że nawet podczas obserwowania pracy rodziców lub przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt gospodarczych, należy zachować szczególną ostrożność.

 • Monitorujmy na bieżąco aktywność naszych dzieci w Internecie. Nauczmy dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także wyczulmy na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości on-line. Ostrzegajmy dzieci, by nie udostępniały w sieci swoich danych, zwłaszcza adresu i numeru telefonu.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola