Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plac Wolności jak nowy

Data publikacji: 2017-06-29, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 29 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na realizację zadania pn. „Modernizacja Placu Wolności polegająca na przebudowie nawierzchni drogi wraz z chodnikami i odwodnieniem”. Burmistrz Paweł Lichtański, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pani Ewy Pasternak-Jerz, podpisał umowę z właścicielem Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego „Steinbudex-J.M.” , Jerzym Majorkiem. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie nawierzchni drogi wraz z chodnikami (częściowa przebudowa kostki bazaltowej na granitową), przebudowa chodników (kostka granitowa i płyty granitowe wewnątrz chodników, wymiana krawężników) oraz wykonanie nowego oświetlenia ulicznego i częściowa wymiana kanalizacji deszczowej. Zamówienie zostanie wykonane zgodnie z ofertą za cenę 1 mln 306 tys. 806 zł. Prace remontowe rozpoczną się w pierwszej połowie lipca. Zakończenie robót ustalono na dzień 30 listopada 2017 r. – Na realizację tego zadania otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 620 tys. 232 zł. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi Burmistrz Paweł Lichtański.- W lipcu rozpoczynamy trzy ważne inwestycje. Wyremontujemy Plac Wolności oraz ulice Batorego i Pułaskiego. Jestem przekonany, że realizacja tych zadań w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, wizerunku i funkcjonalności centrum miasta – dodaje P. Lichtański.  

Pełna treść wiadomości na: ilowa.pl/?p=4620
ilowa.pl, Źródło artykułu: ilowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola