Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŻAGAŃ / „KRĘCĄ” GO ZWYCIĘSTWA

Data publikacji: 2017-07-26, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
ŻAGAŃ / „KRĘCĄ” GO ZWYCIĘSTWA

Sierż. sztab. Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie to nie tylko doskonały policjant. Kolarstwo górskie, które uprawia od blisko trzech lat jest jego pasją. Trudy policyjnej służby nie stanowią dla niego przeszkody w jej realizacji. Zapał, nieustępliwość i dążenie do celu sprawiają ponadto, że bardzo często zajmuje najwyższy stopień podium wśród służb mundurowych. Kolejny sukces po raz trzeci osiągnął w prestiżowym wyścigu dookoła Jeziora Miedwie. Można powiedzieć, że zwycięstwo ma we krwi.

Przychodzi czas, kiedy trudy policyjnej służby automatycznie nakazują organizmowi odpoczynek. Regeneracja, refleksja i przyhamowanie wydają się w takich sytuacjach naturalnym zjawiskiem. Jednak pasja powoduje, że człowiek pokonuje fizyczne bariery i łamie wszelkie schematy. Taką właśnie pasją zaraził się sierż. sztab. Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie, który od niemal dwóch lat osiąga znakomite wyniki w kolarstwie MTB i to nie tylko wśród policjantów. To godne podkreślenia zwłaszcza, że przygodę z kolarstwem rozpoczął dopiero przed trzema laty!

Sukcesów Tomka nie byłoby bez ciężkich treningów, dzięki którym ma coraz lepszą formę. Tomasz Kołogryw trenuje 5 razy w tygodniu. Trening trwa od 1,5 godziny do 4 godzin, w czasie których pokonuje na rowerze od 40 do 130 km. Jazda na rowerze jest jego pasją i jak sam mówi, on nie tylko jeździ na rowerze, on się ściga i chce więcej! Ambicja i wola walki połączona z ciężką pracą musi obrócić się w sukces. Tych było już wiele. Ostatni miał miejsce 22 lipca w Stargardzie /zachodniopomorskie/ podczas prestiżowych zawodów- XII odsłonie Maratonu MTB dookoła Jeziora Miedwie. Trasa liczyła blisko 60 km szutrowymi i leśnymi drogami. Zawody obsadzają najlepszych zawodników  kraju. Co roku w wyścigu tym uczestniczy ponad 1000 śmiałków. W klasyfikacji open Tomek zajął wysoką 20 lokatę. A wśród policjantów był pierwszy! To już trzecie zwycięstwo lubuskiego policjanta w tych zawodach. Impreza odbyła się pod patronatem Komendanta Powiatowego w Stargardzie, Pyrzycach i Gryfinie. Kolejny wyścig Tour de Pologne pod patronatem Komendanta Głównego  Policji odbędzie się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Powodzenia!

 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola