Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Porozmawiajmy o rewitalizacji

Data publikacji: 2017-08-11, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy do udziału w spotkaniu warsztatowym w ramach projektu pn. „Program rewitalizacji Gminy Iłowa na lata 2016-2022”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (16 stycznia br.) o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Zachęcamy do uczestnictwa i aktywnego udziału w dyskusji. Będzie to dobra okazja do podzielenia się swoimi pomysłami dotyczącymi działań rewitalizacyjnych tj. planowanych zmian w Gminie Iłowa. Spotkanie pozwoli także na wspólne wypracowanie oczekiwanych projektów rewitalizacyjnych. Rewitalizacja to kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysu obszarów zdegradowanych. Działania rewitalizacyjne obejmują te obszary gminy, w których zidentyfikowano najwięcej problemów społecznych, gospodarczych, przestrzenno – funkcjonalnych, środowiskowych i technicznych, a co za tym idzie, występuje najwięcej potrzeb rewitalizacyjnych. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Małgorzata Ślebioda  m.slebioda@ilowa.pl

Pełna treść wiadomości na: ilowa.pl/?p=4853
ilowa.pl, Źródło artykułu: ilowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola