Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plac Wolności będzie jak nowy

Data publikacji: 2017-08-31, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Prace przy przebudowie Placu Wolności w Iłowej wkroczyły w kolejny etap. Częściowo zdemontowana została stara kostka bazaltowa. Przygotowano także teren pod ułożenie nowej nawierzchni. Po zakończeniu prac ziemnych na Placu Wolności powstanie trzykrotnie więcej miejsc parkingowych niż dotychczas. – Utworzenie dodatkowych miejsc do parkowania w centrum Iłowej było jednym z priorytetów tego zadania – mówi burmistrz Paweł Lichtański. Wykonawca robót niebawem rozpocznie demontaż chodników i krawężników. Wymienione zostaną także słupy energetyczne służące do zasilania budynków wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych przy placu. Pojawi się także dziewięć stylizowanych lamp oświetleniowych. Na realizację tego zadania Gmina Iłowa otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 620 tys. 232 zł.  Koszt całej inwestycji to ponad 1 mln 306 tys. Zakończenia robót możemy oczekiwać w listopadzie br.  

Pełna treść wiadomości na: ilowa.pl/?p=4968
ilowa.pl, Źródło artykułu: ilowa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola