Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Na Lini 283 Świętoszów-Żagań

 
Odcinek lini,po którym nie przejechał pociąg osobowy od 23 lat. linia zaczyna się w Jeleniej Górze,i biegnie przez:Pilchowice,Wleń,Lwówek Śląski,Gościszów,Nowogrodziec,Zebrzydową,Osiecznice-Kliczków,Świętoszów,i kończy,czy też w tym przypadku,kończyła śię w Żganiu,ruch pociągów tylko na odcinku:Jelenia G.-Lwówek Śl.dalej do Ławszowej tylko pociągi towarowe,a reszta?,reszta to już chyba tylko pod obornik,jak zawsze szkoda:( przebycie tego odcinka za przystankiem Łubszów do Żagania,ok.22 km.zajęło mi 6 godzin. link do mojej strony o lini 283 yaeo38-rail-travel-adventure.manifo.com/linia-283-dolina-bobru poniżej podaję link do mojego filmu o czynnym odcinku tej lini: youtube.com/watch?v=yKZlD_PDGf8 "Dream Culture" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 creativecommons.org/licenses/by/3.0/

 


yaeo38 Rail Travel & Adventure
 
Data pliku video: 2014-04-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola