Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Małomiccy gimnazjaliści po raz kolejny w finale konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”!

Data publikacji: 2017-06-14, Data modyfikacji: 2017-06-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Małomiccy gimnazjaliści po raz kolejny w finale konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”!

Grupa  Fit Chef z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Małomicach jako jedna z 5 szkół z całej Polski zdobyła główną nagrodę w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Z prawie 300 nadesłanych prac to właśnie szkoła z województwa lubuskiego wyróżniła się na tle innych zgłoszeń i po raz kolejny gościła w swych murach zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

6 czerwca do małomickiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zawitał już po raz czwarty zespół programu „Żyj smacznie i zdrowo”, który podczas uroczystej gali wręczył zwycięskiej grupie i jej opiekunowi nagrodę główną – kącik wypoczynkowy. W skład zestawu wchodzą wygodne pufy, miękkie dywany, stoliki, kolorowe poduszki, a także gry planszowe i profesjonalny stół do piłkarzyków. Ponadto, opiekunka projektu – Pani Alicja Trąbska – z rąk przedstawiciela firmy WNIARY przyjęła nowoczesny laptop dla klasy oraz dyplom. Uczniowie otrzymali również koszulki zaprojektowane przez popularnego youtubera – Sheo, który przekazał  je osobiście członkom zespołu Fit Chef.

Praca konkursowa polegała na zorganizowaniu wydarzenia społecznego, angażującego społeczność lokalną, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywania posiłków i nie marnowanie jedzenia. Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II wykazali się ogromną kreatywnością przy organizacji działań w ramach programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Pod hasłem Fit Chef urządzono warsztaty kulinarne, rozgrywki sportowe, konkursy i pokazy. Impreza łączyła idee zdrowego odżywiania z integracją oraz wspólnym celebrowaniem posiłków. W wydarzeniu brało udział 18 klas, z każdej klasy gotowało trzech uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III; IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. W akcję zaangażowało się prawie 400 osób. Młodzież gotowała m.in.: domową pełnoziarnistą tortillę z kurczakiem, muffinki z szynką, koktajl bananowy, kuskus ziołowy, owsiankę owocową. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci pyszne i zdrowe przekąski oraz fit desery. Impreza uświetniona została występami formacji tanecznej „Dance is Life”. Te i inne mniejsze akcje zorganizowane przez grupę z Zespołu Szkół w Małomicach zostały zobrazowane za pomocą dynamicznego filmu, który szerszej publiczności został zaprezentowany podczas finału programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” 6 czerwca.

W uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach wzięło udział prawie 400 osób – przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice i przedstawiciele władz i społeczności lokalnej. Sala pękała w szwach, a zgromadzeni uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne punkty bogatego programu. Chętni mogli wykazać się wiedzą kulinarną, biorąc udział w quizie prowadzonym przez Sheo. 10 najlepszych i najszybszych osób otrzymało koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo oraz dwuwarstwowy koktajl owocowy – przygotowany na żywo przez gwiazdę youtuba. Zwieńczeniem uroczystości był emocjonująca rozgrywka w piłkarzyki między zwyciężczynią quizu a Sheo, która wzbudziła dużo emocji i radości. Chętni mogli zgłosić się także po autograf ambasadora programu „Żyj smacznie i zdrowo”.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: WINIARY, Autor zdjęć: WINIARY
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat żagański - powiat południowo - zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żaganiu. W skład powiatu wchodzą gminy: Gozdnica, Żagań, Iłowa, Małomice, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice i Wymiarki, obejmując obszar 1 131 km².

  Atrakcję przyrodniczą stanowią Bory Dolnośląskie z rzekami: Bóbr, Kwisą i Czerną.

  Do najważniejszych obiektów zabytkowych regionu zaliczają się: zespół poaugustiański składający się z kościoła, dawnego klasztoru, konwiktu oraz klasztornego spichlerza, żagański Pałac Książęcy z malowniczym parkiem pałacowym, neogotycki szpital wraz z kościołem, kopia kaplicy Bożego Grobu z Jerozolimy zbudowaną w 1598 r, szprotawski ratusz z XVIII w., pałac z 1626 roku w Iłowej z secesyjnymi zabudowaniami folwarcznymi oraz parkiem krajobrazowym czy ośmioboczny barokowy kościół poewangelicki z 1732 roku w gminie Małomice.

  Gospodarka powiatu opiera się głównie na produkcji; siedziby maja tu między innymi zakłady produkcyjne: Bartex ZPCH, Poltops sp. z o.o, Sunset Textil czy Dringenberg Polska sp. z o.o. Od W 2003 działa także Żagańska Strefa Gospodarcza.
   
  Przez obszar powiatu przebiega droga krajowa DK 18 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola